Vishay/Vitramon VJ1206Y681JBRAT4X
VJ1206Y681JBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206Y681JBRAT4X
Brief Description
CAP CER 680PF 1.5KV X7R 1206
Datasheet Download
VJ1206Y681JBRAT4X.pdf
Availability of VJ1206Y681JBRAT4X
QUANTITY
VJ1206Y681JBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206Y681JBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206Y681JBRAT4X
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206Y681JBRAT4X
Related LinksVJ1206Y6, VJ1206Y681JBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206Y681JBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1206Y681JBRAT4X
FILTER SAW 1.8425GHZ LOWLOSS SMD datasheet.pdf
IC DIFF BUS TXRX HS LP 8-DIP datasheet.pdf
IC CTRLR PFC/BALLAST SOIC-20 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 3.32 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 31.6 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf