Vishay/Vitramon VJ1206Y683KBAAT4X
VJ1206Y683KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206Y683KBAAT4X
Brief Description
CAP CER 0.068UF 50V X7R 1206
Datasheet Download
VJ1206Y683KBAAT4X.pdf
Availability of VJ1206Y683KBAAT4X
QUANTITY
VJ1206Y683KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206Y683KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206Y683KBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.068µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206Y683KBAAT4X
Related LinksVJ1206Y6, VJ1206Y683KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206Y683KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1206Y683KBAAT4X
ADAPTER DB9P RJ12/MALE 6 CONTACT datasheet.pdf
IC 8051 CPU PREC ADC/DAC 64-TQFP datasheet.pdf
CONN SOCKET 8 AWG SILVER CRIMP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64QFP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO213AB datasheet.pdf
CONN PIN 13AWG SILVER datasheet.pdf
OSC XO 54.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf