Vishay/Vitramon VJ1206Y821KBEAT4X
VJ1206Y821KBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206Y821KBEAT4X
Brief Description
CAP CER 820PF 500V X7R 1206
Datasheet Download
VJ1206Y821KBEAT4X.pdf
Availability of VJ1206Y821KBEAT4X
QUANTITY
VJ1206Y821KBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206Y821KBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206Y821KBEAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206Y821KBEAT4X
Related LinksVJ1206Y8, VJ1206Y821KBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206Y821KBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1206Y821KBEAT4X
RES SMD 191K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 130MA 3.4 OHM TH datasheet.pdf
IC XLATOR HEX TTL-PECL 28-PLCC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO204AL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 29POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
RES 1.13K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZE24 M40 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .125 DIP 80POS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS SKT datasheet.pdf