Vishay/Vitramon VJ1210A122JBEAT4X
VJ1210A122JBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A122JBEAT4X
Brief Description
CAP CER 1200PF 500V NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A122JBEAT4X.pdf
Availability of VJ1210A122JBEAT4X
QUANTITY
VJ1210A122JBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A122JBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A122JBEAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A122JBEAT4X
Related LinksVJ1210A1, VJ1210A122JBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A122JBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A122JBEAT4X
RES SMD 59K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 110V datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 19POS datasheet.pdf
SWITCH SNAP SPDT 0.1A QC TERM datasheet.pdf
IC FPGA 150 I/O 324FBGA datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA 1005 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
LED RGB DIFFUSED 7SMD R/A datasheet.pdf
WPG-PG13.5 CABLE GLAND PA BL datasheet.pdf
RES SMD 7.68 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PMT INDCTR MS BLK ANDZD ALUM GRN datasheet.pdf
CAP 4700 UF 20% 16 V datasheet.pdf