Vishay/Vitramon VJ1210A150JBGAT4X
VJ1210A150JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A150JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 15PF 1KV NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A150JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1210A150JBGAT4X
QUANTITY
VJ1210A150JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A150JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A150JBGAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A150JBGAT4X
Related LinksVJ1210A1, VJ1210A150JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A150JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A150JBGAT4X
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 23POS datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 76POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
OSC SO 106.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf