Vishay/Vitramon VJ1210A200KBRAT4X
VJ1210A200KBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A200KBRAT4X
Brief Description
CAP CER 20PF 1.5KV NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A200KBRAT4X.pdf
Availability of VJ1210A200KBRAT4X
QUANTITY
VJ1210A200KBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A200KBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A200KBRAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A200KBRAT4X
Related LinksVJ1210A2, VJ1210A200KBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A200KBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A200KBRAT4X
RES SMD 1.37K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC D/A CONV 10BIT OCTAL 16-DIP datasheet.pdf
CAP TANT 1.8UF 20V 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 23.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf