Vishay/Vitramon VJ1210A220JBAAT4X
VJ1210A220JBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A220JBAAT4X
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A220JBAAT4X.pdf
Availability of VJ1210A220JBAAT4X
QUANTITY
VJ1210A220JBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A220JBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A220JBAAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A220JBAAT4X
Related LinksVJ1210A2, VJ1210A220JBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A220JBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A220JBAAT4X
DIODE ZENER 18V 500MW DO35 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 22.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 360MA 2.6 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf