Vishay/Vitramon VJ1210A220JXRAT5ZL
VJ1210A220JXRAT5ZL picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A220JXRAT5ZL
Brief Description
CAP CER 22PF 1.5KV NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A220JXRAT5ZL.pdf
Availability of VJ1210A220JXRAT5ZL
QUANTITY
VJ1210A220JXRAT5ZL Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A220JXRAT5ZL
Internal Part NumberEIS-VJ1210A220JXRAT5ZL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HVArc Guard™
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage, Arc Guard™
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A220JXRAT5ZL
Related LinksVJ1210A22, VJ1210A220JXRAT5ZL Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A220JXRAT5ZL Details Description
Related parts for VJ1210A220JXRAT5ZL
CABLE RG6/U W/F-CONN BLACK 10' datasheet.pdf
IC FPGA 345 I/O 672FBGA datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS BASESTATION 2-LDMOST datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.3A 180 MOHM datasheet.pdf
TAPE DOUBLE COAT VINYL 6"X5YD datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 3W DO214AC datasheet.pdf
SPEAKER SMD datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf