Vishay/Vitramon VJ1210A220KBAAT4X
VJ1210A220KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A220KBAAT4X
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A220KBAAT4X.pdf
Availability of VJ1210A220KBAAT4X
QUANTITY
VJ1210A220KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A220KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A220KBAAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A220KBAAT4X
Related LinksVJ1210A2, VJ1210A220KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A220KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A220KBAAT4X
RES SMD 4.99K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER PAR 8SOIC datasheet.pdf
OSC XO 187.5MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
DGTL ISO 3.75KV GEN PURP 20SSOP datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CML LOW 7PPM datasheet.pdf
SAC-8P-M CABLE datasheet.pdf
IC SRAM 16MBIT 55NS 48TSOP datasheet.pdf
IGBT 1200V 50A 428W TO247-3 datasheet.pdf