Vishay/Vitramon VJ1210A220MXGAT5ZL
VJ1210A220MXGAT5ZL picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A220MXGAT5ZL
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 1KV NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A220MXGAT5ZL.pdf
Availability of VJ1210A220MXGAT5ZL
QUANTITY
VJ1210A220MXGAT5ZL Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A220MXGAT5ZL
Internal Part NumberEIS-VJ1210A220MXGAT5ZL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HVArc Guard™
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage, Arc Guard™
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A220MXGAT5ZL
Related LinksVJ1210A22, VJ1210A220MXGAT5ZL Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A220MXGAT5ZL Details Description
Related parts for VJ1210A220MXGAT5ZL
RES SMD 487 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 64POS GOLD datasheet.pdf
IC PS BIAS/WHITE LED TFT 24-TQFN datasheet.pdf
TVS DIODE 58.1VWM 92VC SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN 15VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 342MA 600 MOHM datasheet.pdf
IC MCU ARM9 128KB ROM 324TFBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC XO 1.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf