Vishay/Vitramon VJ1210A270KBRAT4X
VJ1210A270KBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A270KBRAT4X
Brief Description
CAP CER 27PF 1.5KV NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A270KBRAT4X.pdf
Availability of VJ1210A270KBRAT4X
QUANTITY
VJ1210A270KBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A270KBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A270KBRAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A270KBRAT4X
Related LinksVJ1210A2, VJ1210A270KBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A270KBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A270KBRAT4X
RES SMD 2.43M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC POE 802.3AF PD W/REG 16-DFN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 125V datasheet.pdf
IC REG BUCK BST ADJ 2.5A 20TSSOP datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN HDR 25POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
396 TB SPR CLA WO/LEVER datasheet.pdf
OSC MEMS 60.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
325 MHz, 8 x 8 Buffered Video Crosspoint Switches IC datasheet.pdf