Vishay/Vitramon VJ1210A330JBEAT4X
VJ1210A330JBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A330JBEAT4X
Brief Description
CAP CER 33PF 500V NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A330JBEAT4X.pdf
Availability of VJ1210A330JBEAT4X
QUANTITY
VJ1210A330JBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A330JBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A330JBEAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A330JBEAT4X
Related LinksVJ1210A3, VJ1210A330JBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A330JBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A330JBEAT4X
CONN ADAPT SMA PLUG TO SMB JACK datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 15ppm 8pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf