Vishay/Vitramon VJ1210A330JXGAT5ZL
VJ1210A330JXGAT5ZL picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A330JXGAT5ZL
Brief Description
CAP CER 33PF 1KV NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A330JXGAT5ZL.pdf
Availability of VJ1210A330JXGAT5ZL
QUANTITY
VJ1210A330JXGAT5ZL Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A330JXGAT5ZL
Internal Part NumberEIS-VJ1210A330JXGAT5ZL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HVArc Guard™
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage, Arc Guard™
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A330JXGAT5ZL
Related LinksVJ1210A33, VJ1210A330JXGAT5ZL Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A330JXGAT5ZL Details Description
Related parts for VJ1210A330JXGAT5ZL
CONN HEADER .100 DUAL STR 62POS datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 20% 2413 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 2:1 8-SOIC datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 15W NI-400S-240 datasheet.pdf
15P MTA100 CONN ASSY ON TAPE datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 24POS GOLD datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 47K OHM 1206 datasheet.pdf
D4NL-4HFA-B datasheet.pdf
COMPACT ROBOT W/WTYPESOCKETSET datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SENSOR LENS LOW MOUNT WHITE datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 35A 12V datasheet.pdf