Vishay/Vitramon VJ1210A330MXRAT5ZL
VJ1210A330MXRAT5ZL picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A330MXRAT5ZL
Brief Description
CAP CER 33PF 1.5KV NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A330MXRAT5ZL.pdf
Availability of VJ1210A330MXRAT5ZL
QUANTITY
VJ1210A330MXRAT5ZL Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A330MXRAT5ZL
Internal Part NumberEIS-VJ1210A330MXRAT5ZL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HVArc Guard™
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage, Arc Guard™
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A330MXRAT5ZL
Related LinksVJ1210A33, VJ1210A330MXRAT5ZL Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A330MXRAT5ZL Details Description
Related parts for VJ1210A330MXRAT5ZL
CONN HEADER .100 SINGL STR 7POS datasheet.pdf
FUSE CERM 500MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.031" (0.80mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 12COND 20AWG SHLD 500' datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR datasheet.pdf
RES 15 OHM 11W 10% RADIAL datasheet.pdf
TV 19C 19#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
680UF 10V 9.5X24 85C AXI datasheet.pdf