Vishay/Vitramon VJ1210A331MXGAT5Z
VJ1210A331MXGAT5Z picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A331MXGAT5Z
Brief Description
CAP CER 330PF 1KV NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A331MXGAT5Z.pdf
Availability of VJ1210A331MXGAT5Z
QUANTITY
VJ1210A331MXGAT5Z Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A331MXGAT5Z
Internal Part NumberEIS-VJ1210A331MXGAT5Z
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HVArc Guard™
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage, Arc Guard™
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A331MXGAT5Z
Related LinksVJ1210A3, VJ1210A331MXGAT5Z Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A331MXGAT5Z Details Description
Related parts for VJ1210A331MXGAT5Z
RES SMD 412 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC GATE OR 3CH 3-INP 14-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.9PF 100V 0805 datasheet.pdf
RES SMD 3.48 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DP3T 6A 125V datasheet.pdf
TVS DIODE SOT23 datasheet.pdf
HOOF W/DENT 45 8.00MM datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM T766 datasheet.pdf
RES SMD 1.27K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf