Vishay/Vitramon VJ1210A332KBAAT4X
VJ1210A332KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A332KBAAT4X
Brief Description
CAP CER 3300PF 50V NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A332KBAAT4X.pdf
Availability of VJ1210A332KBAAT4X
QUANTITY
VJ1210A332KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A332KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A332KBAAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A332KBAAT4X
Related LinksVJ1210A3, VJ1210A332KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A332KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A332KBAAT4X
TERM SOLDER TURRET .484" .109"L datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 180MA 110V RAD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 68 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete Wire datasheet.pdf
FUSE GLASS 7A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 97.6KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS SNGL 2MM T/H datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
TOUCHSCREEN AND CABLE FOR G9SP datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 3KV X7R RADIAL datasheet.pdf
BOOT MOLDED POLY FLEX datasheet.pdf
CAP FILM 4UF 10% 1.1KV RADIAL datasheet.pdf