Vishay/Vitramon VJ1210A392KBBAT4X
VJ1210A392KBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A392KBBAT4X
Brief Description
CAP CER 3900PF 100V NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A392KBBAT4X.pdf
Availability of VJ1210A392KBBAT4X
QUANTITY
VJ1210A392KBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A392KBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A392KBBAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A392KBBAT4X
Related LinksVJ1210A3, VJ1210A392KBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A392KBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A392KBBAT4X
CONN TERM FEMALE 22-24AWG GOLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
Connector Receptacle 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 120W datasheet.pdf
CLAMP FOR 5MM CABLE DIA GRND TER datasheet.pdf