Vishay/Vitramon VJ1210A470JBRAT4X
VJ1210A470JBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A470JBRAT4X
Brief Description
CAP CER 47PF 1.5KV NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A470JBRAT4X.pdf
Availability of VJ1210A470JBRAT4X
QUANTITY
VJ1210A470JBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A470JBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A470JBRAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A470JBRAT4X
Related LinksVJ1210A4, VJ1210A470JBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A470JBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A470JBRAT4X
IC MOSFET DVR 1.5A DUAL HS 8MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 110POS .050 GOLD datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Multi-Step Dimming 25mA Backlight 14-TDFN-EP (3x3) datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/20W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
IC TIMING CTRL HUB P4 56-SSOP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SMINI4 datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE TIE IN-LINE 14.0" datasheet.pdf
762 TB PLU PLU HOOK/E datasheet.pdf
CAP FILM 1.3NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf