Vishay/Vitramon VJ1210A471JBEAT4X
VJ1210A471JBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A471JBEAT4X
Brief Description
CAP CER 470PF 500V NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A471JBEAT4X.pdf
Availability of VJ1210A471JBEAT4X
QUANTITY
VJ1210A471JBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A471JBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A471JBEAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A471JBEAT4X
Related LinksVJ1210A4, VJ1210A471JBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A471JBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A471JBEAT4X
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 48POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONTROL RELAY PHASE 3X380VAC DIN datasheet.pdf
3/32 INCH HST BL 200/6" PKG datasheet.pdf
RES 12.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 0.33 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
ADAPTER SC/HAN D datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .050 THRUHL datasheet.pdf