Vishay/Vitramon VJ1210A620JBBAT4X
VJ1210A620JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A620JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 62PF 100V NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A620JBBAT4X.pdf
Availability of VJ1210A620JBBAT4X
QUANTITY
VJ1210A620JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A620JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A620JBBAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A620JBBAT4X
Related LinksVJ1210A6, VJ1210A620JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A620JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A620JBBAT4X
TRIMMER 5K OHM 0.3W TH datasheet.pdf
RES SMD 53.6KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC COUNTER 7STAGE BINARY 14-DIP datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 6.97"L X 2.4"W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.7A 160 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 86.5K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 16V CH 01005 datasheet.pdf
CB BTS PHSL 9 ASY datasheet.pdf
LENS SQ 1POS 25X25MM 8MM HT CLR datasheet.pdf