Vishay/Vitramon VJ1210A680JXGAT5ZL
VJ1210A680JXGAT5ZL picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A680JXGAT5ZL
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 68PF 1KV NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A680JXGAT5ZL.pdf
Availability of VJ1210A680JXGAT5ZL
QUANTITY
VJ1210A680JXGAT5ZL Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A680JXGAT5ZL
Internal Part NumberEIS-VJ1210A680JXGAT5ZL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HVArc Guard™
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage, Arc Guard™
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A680JXGAT5ZL
Related LinksVJ1210A68, VJ1210A680JXGAT5ZL Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A680JXGAT5ZL Details Description
Related parts for VJ1210A680JXGAT5ZL
CONN HEADER 2MM DUAL STR 4POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 12A TO-247AD datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 25MA 760 MOHM datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 240 OHM 16DIP datasheet.pdf
FERRITE CORE 4MM OD datasheet.pdf
CAP FILM 5600PF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN HDR 1POS 7.92MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 25.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf