Vishay/Vitramon VJ1210A681KBCAT4X
VJ1210A681KBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A681KBCAT4X
Brief Description
CAP CER 680PF 200V NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A681KBCAT4X.pdf
Availability of VJ1210A681KBCAT4X
QUANTITY
VJ1210A681KBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A681KBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A681KBCAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A681KBCAT4X
Related LinksVJ1210A6, VJ1210A681KBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A681KBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A681KBCAT4X
FIXED IND 120UH 890MA 400 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 0.36UF 2% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 50V 20% 2312 datasheet.pdf
IC SELECTOR/MUX QUAD 2-1 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 316K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 114POS .025 VERT SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
RES 191 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.5M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf