Vishay/Vitramon VJ1210Y103JBGAT4X
VJ1210Y103JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210Y103JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1210
Datasheet Download
VJ1210Y103JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1210Y103JBGAT4X
QUANTITY
VJ1210Y103JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210Y103JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210Y103JBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210Y103JBGAT4X
Related LinksVJ1210Y1, VJ1210Y103JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210Y103JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1210Y103JBGAT4X
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
BOARD DEMO IR22381Q MOTOR DRIVER datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS 1.27MM IDT GOLD datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
STK600 ROUTING CARD AVR datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 129-258V datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 700MA 190 MOHM datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS DOUBLE GOLD datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 9 CKTS LGT 305 datasheet.pdf
OSC MEMS 5.0196MHZ CMOS SMD datasheet.pdf