Vishay/Vitramon VJ1210Y104JBAAT4X
VJ1210Y104JBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210Y104JBAAT4X
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1210
Datasheet Download
VJ1210Y104JBAAT4X.pdf
Availability of VJ1210Y104JBAAT4X
QUANTITY
VJ1210Y104JBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210Y104JBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210Y104JBAAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210Y104JBAAT4X
Related LinksVJ1210Y1, VJ1210Y104JBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210Y104JBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1210Y104JBAAT4X
IC ENCORE MCU FLASH 4K 28SOIC datasheet.pdf
BERGSTIK II DR STRAIGHT RET datasheet.pdf
IC REG LDO 6V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 6A DPAK datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP FOR 179609-1 datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
MC 4P MP 12' 16/4 PVC SS datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF FOR COAX CONN datasheet.pdf
IC REG BUCK SYNC 35A datasheet.pdf