Vishay/Vitramon VJ1210Y104JBBAT4X
VJ1210Y104JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210Y104JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1210
Datasheet Download
VJ1210Y104JBBAT4X.pdf
Availability of VJ1210Y104JBBAT4X
QUANTITY
VJ1210Y104JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210Y104JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210Y104JBBAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210Y104JBBAT4X
Related LinksVJ1210Y1, VJ1210Y104JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210Y104JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1210Y104JBBAT4X
CONN RCPT 3MM 22POS DL MATE-N-L datasheet.pdf
IC SYNC FIFO MEM 32768X18 80LQFP datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR ADXL323 datasheet.pdf
040/070 HYBRID PLUG HSG 12P datasheet.pdf
CAP CER 6.9PF 50V S2H 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
EX2 DEBURRING WHEEL 8" 8A MED datasheet.pdf