Vishay/Vitramon VJ1210Y104KBAAT4X
VJ1210Y104KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210Y104KBAAT4X
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1210
Datasheet Download
VJ1210Y104KBAAT4X.pdf
Availability of VJ1210Y104KBAAT4X
QUANTITY
VJ1210Y104KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210Y104KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210Y104KBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210Y104KBAAT4X
Related LinksVJ1210Y1, VJ1210Y104KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210Y104KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1210Y104KBAAT4X
CAP TRIMMER 3-8PF 25V SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC ADC HS 8-BIT CMOS 24-DIP datasheet.pdf
CHASSIS, GLx75 SINGLE SERIES datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 2.2K OHM 1% 0805 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.20V SOT23-3 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 16A 125V datasheet.pdf
WIRE FERL INSUL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
DSUB 13W3 M SOD NM G50 datasheet.pdf
TRIMMER TOOL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf