Vishay/Vitramon VJ1210Y183KBLAT4X
VJ1210Y183KBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210Y183KBLAT4X
Brief Description
CAP CER 0.018UF 630V X7R 1210
Datasheet Download
VJ1210Y183KBLAT4X.pdf
Availability of VJ1210Y183KBLAT4X
QUANTITY
VJ1210Y183KBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210Y183KBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210Y183KBLAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.018µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210Y183KBLAT4X
Related LinksVJ1210Y1, VJ1210Y183KBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210Y183KBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1210Y183KBLAT4X
CONN EDGECARD 36POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 300MA 130 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
RES 0.316 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 36.0000MHz 30ppm 20pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 39POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
LED LILIPUT T5.5 TELE BASE WHT datasheet.pdf
IC FPGA 224 I/O 484UBGA datasheet.pdf
TOOL DF59 ACCESSORY datasheet.pdf
CRYSTAL 5.0MHZ 18PF SMD datasheet.pdf