Vishay/Vitramon VJ1210Y223JBBAT4X
VJ1210Y223JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210Y223JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 1210
Datasheet Download
VJ1210Y223JBBAT4X.pdf
Availability of VJ1210Y223JBBAT4X
QUANTITY
VJ1210Y223JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210Y223JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210Y223JBBAT4X
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210Y223JBBAT4X
Related LinksVJ1210Y2, VJ1210Y223JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210Y223JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1210Y223JBBAT4X
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
SENSOR HALLOGIC HALL EFF BIPOLAR datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
LIGHT PIPE FLEXIBLE CLEAR 5.1MM datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
RES SMD 76.8K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf