Vishay/Vitramon VJ1210Y223JBLAT4X
VJ1210Y223JBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210Y223JBLAT4X
Brief Description
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1210
Datasheet Download
VJ1210Y223JBLAT4X.pdf
Availability of VJ1210Y223JBLAT4X
QUANTITY
VJ1210Y223JBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210Y223JBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210Y223JBLAT4X
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210Y223JBLAT4X
Related LinksVJ1210Y2, VJ1210Y223JBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210Y223JBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1210Y223JBLAT4X
IC MULTIPLEXER DUAL 16X1 48TQFP datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFL 2M PREWIRED MOD datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
LAMP INCAND 3MM AXIAL 5V datasheet.pdf
84210 MS/G SEPARATOR datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
PC WORX 3 BASIC LIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
LED T3 1/4 COOL WHITE 230V BA9S datasheet.pdf