Taiyo Yuden GMK107BJ473MA-T
GMK107BJ473MA-T picture photo
Mfg. Part Number
GMK107BJ473MA-T
Brief Description
CAP CER 0.047UF 35V X5R 0603
Datasheet Download
GMK107BJ473MA-T.pdf
Availability of GMK107BJ473MA-T
QUANTITY
GMK107BJ473MA-T Order Process
Ship out your order
Specifications of GMK107BJ473MA-T
Internal Part NumberEIS-GMK107BJ473MA-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package4,000
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMK107BJ473MA-T
Related LinksGMK107B, GMK107BJ473MA-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
GMK107BJ473MA-T Details Description
Related parts for GMK107BJ473MA-T
REG 2.0V 14A 4.5/5.5VIN VERT datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2.5W D 9DSBGA datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 6POS TIN datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
FLAT PART DEBURRING BONDED BRUSH datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
12MHz 20V/us G=1,2,4,8 Programmable Gain iCMOS Instrumentation Amplifier IC datasheet.pdf