Vishay/Vitramon VJ1210Y332JBRAT4X
VJ1210Y332JBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210Y332JBRAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 1.5KV X7R 1210
Datasheet Download
VJ1210Y332JBRAT4X.pdf
Availability of VJ1210Y332JBRAT4X
QUANTITY
VJ1210Y332JBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210Y332JBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210Y332JBRAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210Y332JBRAT4X
Related LinksVJ1210Y3, VJ1210Y332JBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210Y332JBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1210Y332JBRAT4X
DIP CABLE - HDP40S/AE40G/HDP40S datasheet.pdf
IC SWITCH BUS 8BIT TTL 20TSSOP datasheet.pdf
DIODE PIN 60V 100MA SOT-23 datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.249 OHM 1% 5W datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
GUARD ASSY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS SKT datasheet.pdf