Vishay/Vitramon VJ1210Y392JBRAT4X
VJ1210Y392JBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210Y392JBRAT4X
Brief Description
CAP CER 3900PF 1.5KV X7R 1210
Datasheet Download
VJ1210Y392JBRAT4X.pdf
Availability of VJ1210Y392JBRAT4X
QUANTITY
VJ1210Y392JBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210Y392JBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210Y392JBRAT4X
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210Y392JBRAT4X
Related LinksVJ1210Y3, VJ1210Y392JBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210Y392JBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1210Y392JBRAT4X
CONN EDGECARD 16POS .100 WW datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPDT 11A SCREW datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 220V datasheet.pdf
RES 8.45 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf