Vishay/Vitramon VJ1210Y681JBRAT4X
VJ1210Y681JBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210Y681JBRAT4X
Brief Description
CAP CER 680PF 1.5KV X7R 1210
Datasheet Download
VJ1210Y681JBRAT4X.pdf
Availability of VJ1210Y681JBRAT4X
QUANTITY
VJ1210Y681JBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210Y681JBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210Y681JBRAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210Y681JBRAT4X
Related LinksVJ1210Y6, VJ1210Y681JBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210Y681JBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1210Y681JBRAT4X
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Solder datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V D2PAK datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A DDPAK datasheet.pdf
TWEEZER POINTED 5.91" datasheet.pdf
IC COMPARATOR QUAD OD 16-SOIC datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FIXED IND 1.1UH 930MA 420 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 4.167K OHM 1/5W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP TRIM 0.5-5PF 2kV PANEL MOUNT datasheet.pdf