Vishay/Vitramon VJ1210Y823JBCAT4X
VJ1210Y823JBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210Y823JBCAT4X
Brief Description
CAP CER 0.082UF 200V X7R 1210
Datasheet Download
VJ1210Y823JBCAT4X.pdf
Availability of VJ1210Y823JBCAT4X
QUANTITY
VJ1210Y823JBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210Y823JBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210Y823JBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.082µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210Y823JBCAT4X
Related LinksVJ1210Y8, VJ1210Y823JBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210Y823JBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1210Y823JBCAT4X
RES SMD 2.4 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 212PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CAP CER 15PF 500V 1111 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 90V 10A ITO220AC datasheet.pdf
IC MCU PSOC 16K 24MHZ 44LQFP datasheet.pdf
SAS 22 P VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SGE88-0-0280-5000C-5000C datasheet.pdf
EMIX CONN., 1.5MM PITCH, HDR, V/ datasheet.pdf