Vishay/Vitramon VJ1808A101JBGAT4X
VJ1808A101JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A101JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 100PF 1KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A101JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1808A101JBGAT4X
QUANTITY
VJ1808A101JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A101JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A101JBGAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A101JBGAT4X
Related LinksVJ1808A1, VJ1808A101JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A101JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A101JBGAT4X
MEMORY CARD FLASH 18GB datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 25POS W/LGHT INDI datasheet.pdf
RES SMD 102K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 3.6M OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 13A 6.5 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 30VC 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3PDT datasheet.pdf
RES 47 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf