Vishay/Vitramon VJ1808A120JBGAT4X
VJ1808A120JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A120JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 12PF 1KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A120JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1808A120JBGAT4X
QUANTITY
VJ1808A120JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A120JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A120JBGAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A120JBGAT4X
Related LinksVJ1808A1, VJ1808A120JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A120JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A120JBGAT4X
IC REG SWITCHD CAP 1.8V 8MSOP datasheet.pdf
CONN USB A RCPT R/A T/H SINGLE datasheet.pdf
Connector Header 8 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 4.5A 20 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
SGE1510-2-0900A-500C datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 32POS CABLE SKT datasheet.pdf
CAP TANT POLY 140UF 6.3V AXIAL datasheet.pdf