Vishay/Vitramon VJ1808A120KBFAT4X
VJ1808A120KBFAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A120KBFAT4X
Brief Description
CAP CER 12PF 2KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A120KBFAT4X.pdf
Availability of VJ1808A120KBFAT4X
QUANTITY
VJ1808A120KBFAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A120KBFAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A120KBFAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A120KBFAT4X
Related LinksVJ1808A1, VJ1808A120KBFAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A120KBFAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A120KBFAT4X
CONN HEADER .100 DUAL R/A 26POS datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 5A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
SWAB 5" SELF SAT FOAM TIP 10/PKG datasheet.pdf
IC POWER SUPPLY CONTROLLER DSO14 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
VHDM BP 6ROW SIG END 25 COL datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
350 TB RIS CLA PRESS FIT datasheet.pdf
2.2UF 250V 8X11.5 85C RAD datasheet.pdf