Vishay/Vitramon VJ1808A120KBRAT4X
VJ1808A120KBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A120KBRAT4X
Brief Description
CAP CER 12PF 1.5KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A120KBRAT4X.pdf
Availability of VJ1808A120KBRAT4X
QUANTITY
VJ1808A120KBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A120KBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A120KBRAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A120KBRAT4X
Related LinksVJ1808A1, VJ1808A120KBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A120KBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A120KBRAT4X
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
DESICCANT PAK 1 UNIT 300 PAIL datasheet.pdf
MODEM SKT QUAD-BAND GSM 5V VOICE datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
LED ELARA STRIP MODULE datasheet.pdf
CONN HEADR 4POS RA 1.5MM WTB SMD datasheet.pdf
RES 845 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 866K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf