Vishay/Vitramon VJ1808A121JBEAT4X
VJ1808A121JBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A121JBEAT4X
Brief Description
CAP CER 120PF 500V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A121JBEAT4X.pdf
Availability of VJ1808A121JBEAT4X
QUANTITY
VJ1808A121JBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A121JBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A121JBEAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A121JBEAT4X
Related LinksVJ1808A1, VJ1808A121JBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A121JBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A121JBEAT4X
IC MPU M680X0 25MHZ 184CQFP datasheet.pdf
HDR STR SR .100 DP datasheet.pdf
CONN HEADER 23POS R/A .156 TIN datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 4CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONN MICRO SD CARD HINGED TYPE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64LFQFP datasheet.pdf
RES 6.8 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE BLUE datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf