Vishay/Vitramon VJ1808A122JBEAT4X
VJ1808A122JBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A122JBEAT4X
Brief Description
CAP CER 1200PF 500V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A122JBEAT4X.pdf
Availability of VJ1808A122JBEAT4X
QUANTITY
VJ1808A122JBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A122JBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A122JBEAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A122JBEAT4X
Related LinksVJ1808A1, VJ1808A122JBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A122JBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A122JBEAT4X
IC REG ISOLATED +/-15V 33MA 7SOP datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 82 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
RES 698 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 51 TYPE A 33POS datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 400VDC 2DIP datasheet.pdf
CABLE FFC .5MM TYPE 2 12P 152MM datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC OCXO 40.000MHZ SNWV PC PIN datasheet.pdf
47UF 63V 10X13 105C RAD datasheet.pdf