Vishay/Vitramon VJ1808A150JBGAT4X
VJ1808A150JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A150JBGAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 15PF 1KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A150JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1808A150JBGAT4X
QUANTITY
VJ1808A150JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A150JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A150JBGAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A150JBGAT4X
Related LinksVJ1808A1, VJ1808A150JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A150JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A150JBGAT4X
RES SMD 1.21K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CRYPTO TPM LPC 28TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100" STACKER datasheet.pdf
RES CHAS MNT 560 OHM 5% 200W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 1.8V datasheet.pdf