Vishay/Vitramon VJ1808A180JBGAT4X
VJ1808A180JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A180JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 18PF 1KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A180JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1808A180JBGAT4X
QUANTITY
VJ1808A180JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A180JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A180JBGAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A180JBGAT4X
Related LinksVJ1808A1, VJ1808A180JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A180JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A180JBGAT4X
TRIMMER 2K OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
IDC CABLE- AKR30A/ AE34M / APK30 datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10% 15V 1510 datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf