Vishay/Vitramon VJ1808A182JBAAT4X
VJ1808A182JBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A182JBAAT4X
Brief Description
CAP CER 1800PF 50V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A182JBAAT4X.pdf
Availability of VJ1808A182JBAAT4X
QUANTITY
VJ1808A182JBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A182JBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A182JBAAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A182JBAAT4X
Related LinksVJ1808A1, VJ1808A182JBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A182JBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A182JBAAT4X
RES SMD 13K OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN PLUG 0.5MM 80POS VERT SMD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 7POS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
Connector Socket 76 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf