Vishay/Vitramon VJ1808A182KBAAT4X
VJ1808A182KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A182KBAAT4X
Brief Description
CAP CER 1800PF 50V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A182KBAAT4X.pdf
Availability of VJ1808A182KBAAT4X
QUANTITY
VJ1808A182KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A182KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A182KBAAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A182KBAAT4X
Related LinksVJ1808A1, VJ1808A182KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A182KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A182KBAAT4X
IC OPAMP GP 2.2MHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.263V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 28POS 2MM T/H datasheet.pdf
SWITCH DIP FLUSH 16POS SMD TR datasheet.pdf