Vishay/Vitramon VJ1808A220JBAAT4X
VJ1808A220JBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A220JBAAT4X
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A220JBAAT4X.pdf
Availability of VJ1808A220JBAAT4X
QUANTITY
VJ1808A220JBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A220JBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A220JBAAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A220JBAAT4X
Related LinksVJ1808A2, VJ1808A220JBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A220JBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A220JBAAT4X
SENSOR MAG SPST 13-19AT CRIMP datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX5003 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
IC FPGA 95 I/O 132CBGA datasheet.pdf
RES 2.49 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
LUP 10.16/02/90V 3.2SN GY BX datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FRONT ADAPTER datasheet.pdf
LED UV 385NM 700MA SMD datasheet.pdf