Vishay/Vitramon VJ1808A220KBAAT4X
VJ1808A220KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A220KBAAT4X
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A220KBAAT4X.pdf
Availability of VJ1808A220KBAAT4X
QUANTITY
VJ1808A220KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A220KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A220KBAAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A220KBAAT4X
Related LinksVJ1808A2, VJ1808A220KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A220KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A220KBAAT4X
FIXED IND 470NH 17.6A 1.8 MOHM datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFL 3M PREWIRED MOD datasheet.pdf
PROBE MULTI ANGLE SSTEEL 6.69" datasheet.pdf
IC 4-BIT BUS SW 2-PORT 14-TSSOP datasheet.pdf
QKE HEADER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES SMD 66.5KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 174.8K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES SMD 73.2 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf