Murata Electronics North America GRM0335C1E1R9BD01D
GRM0335C1E1R9BD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E1R9BD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1.9PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E1R9BD01D.pdf
Availability of GRM0335C1E1R9BD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1E1R9BD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E1R9BD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E1R9BD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E1R9BD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E1R9BD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E1R9BD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E1R9BD01D
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 294K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 432 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.55 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
BACKPLANE TOOL OFFSET datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 2% 1/20W 0502 datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP ADPT SZ 16/16S datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 22K OHM 6SIP datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 475MA 1.9 OHM TH datasheet.pdf
TANT CAP 22.0UF 10.0V 20% datasheet.pdf