Vishay/Vitramon VJ1808A220KBEAT4X
VJ1808A220KBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A220KBEAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 500V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A220KBEAT4X.pdf
Availability of VJ1808A220KBEAT4X
QUANTITY
VJ1808A220KBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A220KBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A220KBEAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A220KBEAT4X
Related LinksVJ1808A2, VJ1808A220KBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A220KBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A220KBEAT4X
RES SMD 82K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
CONN RCPT 34POS .100 DBL R/A PCB datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
SPOT O'GOLD MINI PV CTW-22-26 datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
EMITTER VISIBLE 620NM 50MA TO-18 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 2-ROWS-R datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf