Vishay/Vitramon VJ1808A220KBGAT4X
VJ1808A220KBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A220KBGAT4X
Brief Description
CAP CER 22PF 1KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A220KBGAT4X.pdf
Availability of VJ1808A220KBGAT4X
QUANTITY
VJ1808A220KBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A220KBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A220KBGAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A220KBGAT4X
Related LinksVJ1808A2, VJ1808A220KBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A220KBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A220KBGAT4X
RES SMD 12.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED PANEL MOUNT INDICATOR GRN datasheet.pdf
CAP CER 8PF 6.3V NP0 0201 datasheet.pdf
IC COMP PREC W/P-POP LV SOT23-6 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 759MA 360 MOHM datasheet.pdf
PATCH CABLE RJ45 M/M BLACK 1' datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 120V datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf