Vishay/Vitramon VJ1808A222KBCAT4X
VJ1808A222KBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A222KBCAT4X
Brief Description
CAP CER 2200PF 200V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A222KBCAT4X.pdf
Availability of VJ1808A222KBCAT4X
QUANTITY
VJ1808A222KBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A222KBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A222KBCAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A222KBCAT4X
Related LinksVJ1808A2, VJ1808A222KBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A222KBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A222KBCAT4X
FERRITE H/F EMI CLAMP-ON 9.09MM datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS 1MM SMD TIN datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST INV PWM 8VSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 100PF 2% 50VDC 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT PIN datasheet.pdf
IC DRIVER HIGH SIDE 8SOIC datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Panel Mount, Screw Hole datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 1A SOT-223 datasheet.pdf